Maurice Mességués te julekalender...
Ecco Bella er en naturlig hudpleje serie som er fremstillet i samarbejde med dr. Philip Cohen, professor i dermatologi. Om produkterne: Du bør se en forandring i din hud indenfor 14 dage, når du begynder at bruge disse produkter. De produkter man bruger dagligt er nummererede efter den rækkefølge de skal bruges i. Maske og serum er ikke nummererede. Serien indeholder ingen kemiske konserveringsmidler. Produkterne er tilsat helende aloe vera i stedet for vand.
Ecco Bellas Økologiske Natcreme er en dybdenærende creme, som forbedrer hudens spændstighed, og giver fasthed og glød. Indeholder ikke parabener.
Ecco Bellas Økologiske Skin Tonic er en "Spray-on" tonic, som beriger huden med vitaminer, antioxidanter og økologiske olier, fra blandt andet lakrids og rødkløver.
Ecco bellas økologiske Læbebalsam med vitamin E-komlex ,er en lækker stift der plejer revnede og tørre læber, samt giver et lille strejf af glans. Brug alene, under eller over læbestift for ekstra fugtgivende. Naturlig, glutenfri & vegansk.
Ecco Bellas Økologiske Dybderensende Gel 1a er en mild rensegel der efterlader huden renset, plejet og fugtet. Særlig velegnet til normal, klassisk kombineret og uren hud. Indeholder ikke parabener.
Ecco Bellas Økologiske Genopbyggende Ansigtsserum giver nyt liv til din hud. Dette serum er blødgørende og minimerer de fine ansigtslinjer. Ecco Bellas Genopbyggende Serum kan også anvendes til tørre neglebånd og hårspidser.
Ecco Bellas milde Økologiske Rensemælk 1b renser huden og fjerner øjenmake-up, samt efterlader den fugtet og beroliget. Ecco Bella rensemælk Indeholder morgenfrue og rosmarin. Kan bruges til alle hudtyper, men er især velegnet til sart og tør hud.
Ecco Bellas Økologiske Body lotion med skøn duft af vanilje, er det ultimative middel mod tør hud. Ecco Bellas lækre body lotion indeholder ingen vand, men er i stedet tilsat aloe Vera, hvilket gør, at huden ikke udtørrer, afskaller og bliver irriteret.